Zakładka poświęcona Jackowi "Poziomkowi" Nagalskiemu

Jeśli Macie wewnętrzną potrzebę podzielenia się z nami historiami czy myślami o Jacku , Macie jakieś teksty Poziomka, opowieści -  napiszcie do nas na
 kontakt@fan126p.pl/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Nasi Przyjaciele o Jacku PoziomkuKlub Terytorium 126p nakręcił film o Jacku - Kochani Przyjaciele z Terytorium - Bardzo Wam Dziękujemy za ten Film.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Ku Pamięci Jacka "Poziomka" Nagalskiego


Dzień 1 listopada to w Polskiej tradycji dzień szczególny - dzień odwiedzania cmentarzy, wspominania tych, którzy odeszli. My wspominamy dziś naszego Kolegę i Przyjaciela który dostał przedwczesne wezwanie i musiał nas opuścić.
Zapraszamy na filmik poświęcony Jackowi "Poziomkowi" Nagalskiemu - KU PAMIĘCI. Jednocześnie bardzo serdecznie Dziękujemy Społeczności Maluchowskiej - klubom: Fiat 126p Club.pl; Inowrocław Fan Club Fiata 126p; 126polska.pl; 126poznań.pl; Rezerwa 126p; Stajnia Czestera; za udostępnienie logotypów klubowych na potrzeby filmu.
Szczególne podziękowanie składamy Terytorium 126p i Maxx'sowi za pomoc w realizacji filmiku - Dziękujemy.


kliknij w zdjęcie poniżej

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

W Hołdzie Przyjacielowi

Poziomek był zawsze uśmiechnięty i życzliwy, używał awataru poziomki na swoich forach internetowych,  dlatego w hołdzie dla Jacka zrobiliśmy pamiątkowe zapinki z wizerunkiem uśmiechniętej poziomki


Jeśli chcecie mieć  taką "Poziomkę"  piszcie do nas na kontak@fan126p
zapinka jest Gratis - jedyne koszty to koszty przesyłki pocztowej.


//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Na początku naszej znajomości Poziomek przesłał mi swój tekst o zakupie swojego malucha i pierwszych miesiącach eksploatacji. Mieliśmy ten tekst opublikować, ale zawsze nie było odpowiedniej okazji i tak opowieść Poziomka przeleżała w moim archiwów prawie trzy lata.
Myślę że nadszedł ten czas, czas publikacji.
zapraszamy do lektury


```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

Przedstawiam potwora jak to go pieszczotliwie nazwał kolega @ wrc126p@

Jest to nowy nabytek, więc opiszę zakup i nasze relacje do dnia dzisiejszego.

Wyłowiłem go na allegro stał na kwocie 1200zł ładne fotki to podstawa a tu podstawa była, więc zwrócił moją uwagę.
Obserwowałem po głowie i jajach się drapałem opis znałem już na pamięć, choć w obserwowanych miałem jeszcze ze dwa inne i w bezpieczniejszych kolorach, bo ten jak go na łące zaparkuje to mi go pewnie krowa zeżre.
To jednak fotki i opis, że pierwszy właściciel, przebieg oryginalny 70000km, nowe opony i najważniejsze, że zero rdzy nigdzie czy ani grama rdzy, jakoś tak to było napisane, że choć rozum mówił bujać to my a nie nas to serce podpowiadało zadzwoń zadzwoń pierwszy właściciel to dbał i cudu dokonał rudej nie wpuścił.
Więc dzwonie do typa, przedstawiam powód zawrócenia mu gitary, ze ja takie autko wypatrzyłem na allegro i pytam czy aktualne a typ do mnie przebiegle, że jeszcze tak, szkołę negocjacji chyba ukończył z wyróżnieniem, bo to jeszcze tak to wiecie taki podświadomy sygnał, że spiesz się spiesz, bo ostatni. Pytam, więc co jest do roboty odpowiada, że nic wszystko działa przegląd właśnie zrobiony i naprawdę nie ma się, do czego przyczepić, nigdzie rdzy tak jak w opisie, że auto jest dziadka każdy w domu ma swoje auto i maluch niepotrzebny a ubezpieczenie się kończy to opłacić trzeba a auto będzie stało i marniało.
Myślę sobie jest w tej wypowiedzi jakaś logika i szczerością trąca.
Pytam, zatem czy mógłbym podjechać w sobotę prymus marketingu i negocjacji odpowiada, że mają w sobotę przyjechać po niego hopaki z Częstochowy i bardzo prosili żeby im go przytrzymał, ale odpowiedział im, że wiecie przyjedziecie albo nie, kto pierwszy ten lepszy, więc to samo mówi mi, że kto pierwszy ten lepszy i nie gwarantuje, bo ludzie dzwonią i każdy chce w sobotę.
Myślę sobie dziś jest czwartek godzina 17.00 Jutro piątek w dzień nie pojadę, bo drugiego kierowcy nie znajdę w ustawowym czasie pracy a wieczorem to może już w nim siedzieć nowy właściciel- jak to taka igła jest.
Pytam, zatem dobra pogadajmy poważnie do zapłacenia tak naprawdę to ile monet naszykować jakbym po niego jechał, było to pytanie retoryczne, myślałem że powie że nic nie opuści, a on do mnie, że 1000zł do zapłacenia.
Mówię jadę ale to jest ponad 100km od Warszawy, więc zanim zorganizuję drugiego kierowcę to pewnie był bym ok. 22.00 negocjator mówi, że byle przed 22.00 Odpowiadam dobra jadę.
Zorganizowanie kierowcy zajęło trochę czasu poszukiwania zakończyły się sukcesem, ale chętny kierowca w Błoniu a ja w wawie jest godzina ok 18.00 i zanim dotrze do Warszawy to będzie 19,30 -20.00 I jeszcze wydostanie się z wawy dodatkowa godzina to ok. 21.00 Na wylocie z wawy dopiero więc metro pociąg i jestem w błoniu jedziemy po igle a i nie jest to kierunek na Częstochowę wręcz przeciwnie, więc to tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że igiełka, bo jak z Częstochowy po niego chcieli gnać to typ by nie kłamał, przecież jak by zrobił komuś taką wycieczkę wciskając kit, co do stanu auta to zdrowiem można przypłacić i zamiast monety to klapsa dostać.

Jesteśmy na miejscu ciemno jak w dupie u murzyna, latarką badamy auto, życzliwy kompan, co po to cudo mnie przywiózł zwraca moją uwagę na rdzawe naloty na rancie drzwi i na jedną czy dwie kropki na pasie przednim, aaaaa tam takie coś to się gumką myszką wytrze w swoim zaślepieniu odpowiadam, no to jeszcze mi korozje na podszybiu pokazuje, no myślę sobie rdzy ani grama, ale jak się go ze 100 metrów ogląda ,no ale wnętrze czyściutkie zadbane, choć niepicowane, bo delikatny kurz na desce jest, więc niepicowane jak stał tak stał jakieś tam ogniska korozji w dupie to mam, dobry Rower więcej kosztuje, typ cały czas nawija, że podłoga zdrowa możemy się położyć sprawdzić, patrzę na glebę błoto, że centymetr zanurzenia opony mają, ale progi zdrowe.
Czy mogę się przejechać pytam i uzyskuję zgodę ruszam sprawdzając sprzęgło 2-3 metry jazdy wsteczny i wysiadam z impetem?
Żebyście wy widzieli miny domowników jak wysiadłem jakoś tak szybko z tego auta, nawet kolo, co zemną przyjechał przez chwile myślał, że Bendę kogoś bił i poniżał, a ja mówię - piszemy, młody negocjator co to w imieniu dziadka auto zachwalał pyta z niedowierzaniem piszemy Mówię - jeździ trąbi i skręca to piszemy

No to się trochę towarzystwo uspokoiło i nawet właściciel, co do tej pory się nie odzywał zaczął coś tam pokazywać i opowiadać z zapałem, ale mojemu kompanowi, bo ja poszedłem do izby dobić targu i potwierdzić stosownym podpisem.
Przy okazji pisania umowy rozmawiamy sobie i dołącza do nas właściciel auta wywołany przez negocjatora by złożył własnoręcznie podpis, wchodzi w czasie gdy negocjator chwali się, że aż w Białymstoku byli kiedyś tym autem, myślę sobie no no to jest osiągnięcie, na zumi nie sprawdzałem, ale to pewnie jakieś 100km i kontynuuje wypowiedz, że tak 80-90km to spokojnie można popylać nawet 100 km na godzinę, wtem właściciel składający właśnie podpis podnosi wzrok patrzy na mnie i mówi, nie no na razie póki auta nie wyczujesz to 100 to nie. Tak tak odpowiadam, spokojnie ja jestem wariat ale normalny.
Wracamy do domu, faktycznie pszczółka.
Ujechaliśmy jakieś 30km była taka lokalna droga, (kocie łby) no wyboista po prostu, jadąc maluchem po takiej drodze czujesz się jak byś był baterią w wibratorze.
Na tych wybojach hamulce się skończyły a wcześniej na równej brzytwa były, więc staję, sprawdzam płyn – jest, zbiorniczek czyściutki jakby nowy płyn też świeży i stan. Dobra zapowietrzone pewnie, jest noc dojedzie się na miękkim, ale już wiem, czemu stówką to miałem nie jechać.

Następnego dnia rano, gdy podziwiałem nowy nabytek przy dziennym świetle stwierdziłem, że warszawskie powietrze służy rozmnażaniu się rudej albo z zaparkowanego obok eskorta przeskoczyła, bo wczoraj było zdecydowanie mniej.

Tydzień nieregularnej eksploatacji i pewnego dnia rano nie odpalił, choć wieczorem dzień wcześniej normalnie przyjechałem i nie narzekał, że go coś boli, ładowanie akumulatora rozwiązało problem, lecz na chwilę, bo rozrusznik się czasem zacinał.
No to do Włodzia i mówię, hamulce znikają rozrusznik ma humory jedynka czasem niema ochoty i ogólnie go przejrzyj, bo do Czech jadę i jak coś przegapisz to cię spacer będzie czekał.
Odbieram auto Włodek mówi, jedynka to jedna śruba luźna przy lizaku, rozrusznik fakt przycinał się a alternator dawał połowę. Masz porobione i mucha nie siada.

Dwa dni jazdy kilometrów zrobione pięćdziesiąt jedynka nadal lubi sobie zgrzytnąć.

Dobra spontaniczny spacer do Wolsztyna pokarze mi co jeszcze go boli i będzie to testem przed Czechami, wychodzę więc o północy, wsiadam przekręcam kluczyk a on śpi, kontrolki gasną jak by masy nie było, ale sprawdzam jest.
Pchamy i nic, no to jakiś znak by nie jechać, ale ja się na znakach nie znam, więc dzwonię do żony by zeszła z kluczykami do drugiego auta to go na hol i odpalimy, schodzi i mówi żebym pojechał innym autem nie maluchem, a ja na to, nie ma opcji jadę maluchem chodź byś mnie tam zaholować miała.
Dobra odpalił, ale radio nie działa, poruszanie kablami przy kostce pomogło i radyjko gra, więc kilometry miło przy muzyczce ubywają.
To pewnie przyczyna tego, że nie chciał odpalić ,jakieś zwarcie czy coś.

Tego dnia pojechałem do Wolsztyna i wróciłem, dzienny licznik pokazał 850km, więc jak myślicie test zdał?

                                                                                                                                                                                                                       poziomek

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////